Dzień Ojca 2022
Dzień Ojca 2022

Wstęp:

Dzień Ojca czy też Dzień Taty to święto obchodzone w naszym kraju od ponad 50 lat. Jest ono wyrazem szacunku i wdzięczności ojcom. Kiedy obchodzi się to święto? W tym wpisie przedstawimy dokładną datę kiedy obchodzimy to święto.

 

Spis treści:

  1. Kiedy powstało święto Dnia Ojca
  2. Kiedy jest Dzień Ojca 2022
  3. Wybierz idealny prezent na Dzień Ojca/a>
  4. Czas zacząć doceniać swojego tatę bardziej niż dotychczas
  5. Czego nauczył nas tata i czego będę chciał nauczyć własne dzieci
  6. Kto nie chce być lepszym ojcem

 

Kiedy powstało święto Dnia Ojca

Święto Dnia Ojca jest świętem będącym wyrazem szacunku i wdzięczności ojcom. Zapoczątkowane zostało w Stanach Zjednoczonych, gdzie po udanym wprowadzeniu święta Dnia Matki pojawiły się głosy, aby ustanowić również to święto. Dzień Ojca po raz pierwszy obchodzony był 19 Czerwca 1910 roku w stanie Waszyngton w miasteczku "Spokane" i można przyjąć to miejsce za miejsce zapoczątkowania tego święta. Pewna mieszkanka wpadła na pomysł, aby wprowadzić to święto, żeby uczcić trud opieki nad rodziną. Ku tej myśli skłoniło ją to, że po śmierci matki samotnie ją wychowywał wraz z pięciorgiem rodzeństwa. Wydarzenie to było tylko lokalnym, a starania mieszkanki o wprowadzenie jego obchodów na skalę krajową nie przyniosło efektów przez bardzo długi czas, bo dopiero w 1972 roku (w USA) oficjalnie to święto zostało ustanowione jako Dzień Ojca. W Polsce święto to obchodzimy od 1965 roku, czyli 7 lat wcześniej niż w Ameryce.

 

Kiedy jest Dzień Ojca 2022?

Dzień Ojca zwany też dniem taty w Polsce obchodzi się od ponad 50 lat. Obchodzimy je co roku 23 czerwca - w tym roku przypada ono na czwartek i to właśnie w ten dzień tygodnia najczęściej na świecie przypada to święto. Mimo to jak bardzo docenia się swoich ojców to święto to ciągle nie jest świętem tak bardzo popularnym jak Dzień Matki. Jednak ilość zapytań o to święto z roku na rok wzrasta, co bardzo cieszy, że coraz więcej osób chce świętować ze swoim tatą, a jako iż zapytań o to święto jest, to chcemy wyjść wam naprzeciw i opowiedzieć na nurtujące Was pytania.

 

Wybierz idealny prezent na Dzień Ojca

Niestety nie ma jednego idealnego prezentu na Dzień Ojca, ponieważ każdy jest inny i lubi coś innego. Wiadomo, że tutaj jeżeli chodzi o prezent spersonalizowane, to nie jesteśmy w stanie konkretnie doradzić, jednak wymienimy i podamy te, które najczęściej się sprawdzają, a może i znajdzie się coś, co leży w guście Twojego taty

 

Narzędzia

Jeden z najczęściej wręczanych prezentów to właśnie zestawy różnego rodzaju narzędzi. Jak wiemy naprawianie czegoś czy też konstruowanie sprawia dużej ilości mężczyzn masę frajdy i zajmuje sporo czasu. Warto jednak brać pod uwagę czy też sprawdzić jakie narzędzia posiada już wasz ojciec i dobrać takie, których mu brakuje lub też wręczyć nowe, aby zastąpić zużyte już narzędzia. Dobrać można tak naprawdę wszystko - zestaw kluczy, imbusów, śrubokrętów, nasadek, narzędzi ogrodowych czy też ostatnio coraz bardziej popularne multitoole.

Sprawdź też: Zestaw przetrwania / survivalowy, Wkrętarkę Xiaomi, Wkrętak z grzechotką Xiaomi

 

Gadżety do alkoholu

Jeśli chodzi o gadżety do alkoholu na myśli mamy akcesoria do butelek alkoholowych, win, piersiówki i wszelkiego rodzaju urozmaicenia. Na zdjęciu możecie zobaczyć na przykład elektryczny korkociąg do wina. Pozwoli on otworzyć wino bez większego wysiłku. Otwieranie wina elektrycznym korkociągiem pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ otwarcie butelki ulubionego wina zajmuje raptem 7 sekund. Elegancki otwieracz jest niezwykle wygodny w obsłudze oraz praktyczny. Urządzenie posiada elegancki oraz nowoczesny design, a więc spokojnie dopasuje się do Twojego wnętrza kuchni, salonu oraz barku. Używanie elektrycznego korkociągu pozwala uniknąć plam po winie zarówno na obrusie jak i na ubraniach. Jednym pełnym ładowaniem można otworzyć maksymalnie 80 butelek wina. Także jest to super prezent dla fanów wina i nie tylko. 

Poza korkociągami w naszym sklepie znaleźć można również zestaw do wina w pudełku, czyli specjalnie zapakowany prezent dla miłośników win, "Stażnik Wina", GIGANTYCZNĄ PIERSIÓWKĘ i wiele więcej.

 

Maszynki do włosów, golenia, czy też trymer

Prezent niemal oczywisty, ponieważ golenie wąsów, brody czy włosów jest czymś, co wykonuje się regularnie. Nawet jeżeli Twój ojciec zapuszcza zarost czy włosy to zawsze należy dbać o jego kształt, czy higienę. Tak więc maszynki są czymś, co ucieszy każdego ojca. Zakupić można maszynkę do golenia, strzyżenia, czy też trymer. Ten prezent sprawdzi się w każdym przypadku.

 

Czas zacząć doceniać swojego tatę bardziej niż dotychczas

Dzień Ojca powinien być dniem, w którym szczególnie powinniśmy pokazać, jak bardzo doceniamy swojego tatę. Powinniśmy usiąść razem z nim i podziękować za wszystko, co dla Nas robi. Powinniśmy też zastanowić się, czy odpowiednio go traktujemy, bo w końcu jest Naszym tatą.

Niestety coraz więcej młodych osób zapomina, ile poświęcili dla nich rodzice. 

 

Czego nauczył nas tata i czego będę chciał nauczyć własne dzieci

Wiązanie butów, jazda na rowerze, wymiana dętki w rowerze, czy może zbudowanie domku na drzewie. Na pewno znajdzie się masa rzeczy, jakie możemy znaleźć i nauczyć ich swoich własnych dzieci. To tylko czynności, jakich każdy Ojciec może nauczyć swoje dziecko, a co z dobrymi naukami? Wybaczanie ludziom, bycie szczerym, wyrzucanie emocji, uczciwa praca, miłości, szacunku i wiary w siebie.


 

 

Kto nie chce być lepszym ojcem

Bycie ojcem wiąże się ze sporą odpowiedzialnością i nie należy tego ignorować. Od zawsze bardziej zwraca się uwagę na trudność zostania matką, jednak nie ojcem. Nie wiemy, dlaczego tak się dzieje i dlaczego ludzie mniej poważnie traktują rolę ojca w rodzinie, jednak mimo wszystko jeżeli ojciec szczerze kocha swoje dzieci, to będzie starał się być dla nich jak najlepszy

Blog kategorie
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium