Jak sobie poradzić z łapczywym jedzeniem u psa?
Jak sobie poradzić z łapczywym jedzeniem u psa?

Wiele czworonogów ma brzydki zwyczaj rzucania się na jedzenie, jakby od tygodnia nie miało nic w pyszczku. Niestety takie zachowanie niesie ze sobą ryzyko problemów zdrowotnych. Jak oduczyć psa łapczywego jedzenia? Przeczytasz w najnowszym wpisie! 

Spis treści:

1. Przyczyny szybkiego jedzenia u psa

2. Interaktywny dozownik pokarmu dla psa

3. Miska spowalniająca jedzenie dla psa

4. Jak oduczyć psa takiego nawyku?

5. A co w sytuacji, gdy nie możemy karmić psa częściej niż dotychczas?

 

 

 

1. Przyczyny szybkiego jedzenia u psa

Przyczyn łapczywego jedzenia przez psa wielu zwierzęcych behawiorystów upatruje w złych wspomnieniach zwierząt, które na jakimś etapie życia musiały walczyć o jedzenie. Być może Twój pies żył w dużym skupisku czy zetknął się z bezdomnością, kiedy to pożywienie było nieregularne, a trzeba było szybko zjadać swoją porcję, nim ona zniknęła. Co więcej, najnowsze badania epigenetyczne dowodzą, że tego rodzaju tendencje mogą być również dziedziczone od rodziców, którzy mieli takie doświadczenia.

Źródło: https://apetete.pl/blog/lapczywe-jedzenie-u-psa-jak-sobie-radzic/

 

 

2. Interaktywny dozownik pokarmu dla psa

Miska spowalniająca i dozująca pokarm pomaga zapobiegać dolegliwościom ze strony układu pokarmowego spowodowanym zbyt szybkim jedzeniem. Jest wyprofilowana tak, by wydłużyć czas spożywania karmy przez naszego pupila, dzięki czemu nie nabawi się wzdęć czy innych problemów trawiennych. Miska posiada labirynt rowków, dając wyzwanie Twojemu pupilowi. Wielkość umieszczonych przysmaków różnicuje stopień trudności. Dozownik suchej karmy wzmaga apetyt oraz dostarcza zabawy podczas jedzenia.

 

 

3. Miska spowalniająca jedzenie dla psa

  • wykonany z trwałego i wytrzymałego tworzywa — bez BPA
  • do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz
  • łatwa w czyszczeniu
  • przeznaczona do suchej, jak i mokrej karmy

 

 

4. Jak oduczyć psa takiego nawyku?

Na początku dobrze jest karmić go kilka razy dziennie. Niewielkimi porcjami. Ważne, żebyśmy przez przypadek nie zwiększyli dziennej porcji, o co bardzo łatwo przy tego typu praktykach. Jeśli jest to nawyk, który według nas wynika ze strachu i niepewności, porozmawiajmy z behawiorystą. I koniecznie pilnujmy stałych pór karmienia.

 

 

5. A co w sytuacji, gdy nie możemy karmić psa częściej niż dotychczas?

Tu przychodzą z pomocą różnej maści miski i maty spowalniające jedzenie, dyspensery karny itp. Miski spowalniające jedzenie są pełne różnych wypustek, zakamarków czy zakrętów, z których nasz pupil musi powoli wydobywać karmę. Jeśli ma służyć także do mokrej karmy lub mięsa, ważne jest, żeby dawała się myć w zmywarce, i miała gładką, odporną powierzchnię. Podobnie działają maty. Dyspensery to pojemniki, które wysypują lub udostępniają karmę o określonych porach w określonych ilościach. 

 

Blog kategorie
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium