Jaki prezent na Dzień Dziecka? Skąd wziął się Dzień Dziecka? - Dzień Dziecka 2022
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka - 1 Czerwca 2022

Zostały już tylko dwa dni na zakup prezentu dla swojego dziecka! Ważne jest, aby prezent zamówić odpowiedniego dnia i o odpowiedniej porze, jeżeli chcemy, aby dotarł on na czas.

 

 

Spis treści:

  1. Kiedy obchodzi się Dzień Dziecka?
  2. Od kiedy obchodzimy Dzień Dziecka?
  3. Jak kiedyś obchodziło się Dzień Dziecka, a jak dzisiaj?
  4. Jaki prezent wybrać dla Dziecka?

 

Kiedy obchodzi się Dzień Dziecka?

W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca, jednak w innych krajach data ta jest inna. Według ONZ każde państwo może organizować obchody Dnia dziecka w dowolnym wybranym przez siebie terminie.

Dzień Dziecka obchodzimy 1 czerwca, jednak nie zawsze tak było. Od 1929 roku święto to obchodzone było 22 września i tego dnia organizowano zabawy czy też wręczano słodycze. Dopiero po II wojnie światowej władze Polski i innych krajów ze wschodu postanowiły świętować Dzień Dziecka 1 czerwca i to właśnie tego dnia zajęcia w szkołach często wyglądają inaczej, ponieważ organizuje się zawody, konkursy czy też innego rodzaju zabawy.

 

 

Od kiedy obchodzimy Dzień Dziecka?

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiono 20 listopada 1954 roku. Decyzja została podjęta przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dzień ten został uznany jako święto mające na celu upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka oraz promowanie działań w celu ich prawidłowego rozwoju.

Pomysł na obchodzenie tego dnia nie pojawił się znikąd, ponieważ mówiono o nim ponad 100 lat wcześniej, jednak brakowało wtedy siły przebicia, aby ustanowić takie święto. W 1924 roku obradująca w Genewie Liga Narodów przyjęła Deklarację Praw Dziecka, aby podkreślić, że każde dziecko ma prawo do rozwoju i to właśnie po 30 latach ustanowiono Dzień Dziecka w celu przypominania wszystkim, jak bardzo ważną rolę w naszym życiu odgrywają dzieci.

 

Jak kiedyś obchodziło się Dzień Dziecka, a jak dzisiaj?

Dawniej Dzień Dziecka obchodzono w kompletnie inny sposób niż dziś. Tego dnia dzieci były zwolnione z lekcji, po mszach w szkołach odbywały się liczne akademie oraz zabawy, w trakcie których dzieci otrzymywały słodycze.

Dziś dzień ten jest uwielbiany przez dzieci, ponieważ tego dnia dostają masę prezentów i to nie tylko od rodziców, ale też od znajomych, krewnych, dziadków czy nawet od szkoły. Jednak dzień ten powinien być przede wszystkim dniem, w którym dziecko powinno poczuć swoją wartość. Poczuć, że jest kochane i bardzo potrzebne światu. Jeżeli chodzi o życzenia dla swoich Dzieci, to rodzice powinni wiedzieć, że same życzenia nie wystarczą. Dzieci uwielbiają dostawać prezenty czy też spędzać czas na rozrywce. Dobrym pomysłem wydaje się być organizowanie różnego rodzaju rozrywek i tak też się dzieje.

Dzień Dziecka jest świętem dzieci i to dlatego powinniśmy dać im to, czego potrzebują i to, czego najbardziej im brakuje, czyli czas. Zapominamy o tym, że im więcej pracujemy czy poświęcamy czasu sobie, to zaczynamy zapominać o dzieciach. Wiadomo, że z czasem zaczyna nam na wszystko brakować czasu niemniej jednak chociaż w ten jeden dzień postarajcie się poświęcić jak najwięcej uwagi dzieciom. Udajmy się razem z nimi na zabawy np. do parku rozrywki, gdzie spędźmy z nimi czas.

 

Jaki prezent wybrać dla Dziecka?

Jak wcześniej wspominaliśmy najlepszą opcją będzie wręczenie dzieciom prezentu i spędzenie z nimi Dnia Dziecka, tak aby poczuły, że im na Was zależy. Jednak jaki prezent wybrać? Co kupić swojemu dziecku? Selero przychodzi Wam z pomocą!

Przygotowaliśmy dla Was kategorię Pomysł na prezent, gdzie znajduje się podkategoria "Dla dziecka" znajduje się tam kilka w miarę uniwersalnych produktów dla najmłodszych, jednak w tym wpisie postaramy się wskazać więcej interesujących produktów na prezent dla Dziecka.

Zanim wybierzemy odpowiedni prezent musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czego Twoje dziecko potrzebuje. Czy jest to jakaś elektronika, czy może po prostu szukamy jakiegoś gadżetu, jeżeli twoje dziecko nie posiada jeszcze telefonu, laptopa, konsoli czy może zegarka to może warto by udać się właśnie w tym kierunku i zakupić mu taki prezent

 

Elektornika

Konsole wydają się być coraz to częściej wręczanym prezentem na Dzień Dziecka, mimo że nie są najtańszym prezentem, to rodzice coraz częściej decydują się kupować tego typu prezenty. Jeżeli nie chcesz wydawać mnóstwa pieniędzy na drogie konsole, możesz zakupić mini konsole z dużą ilością gier.

Tego typu konsola jest to fajny i sprawdzony prezent dla fanów przenośnych konsol do gier, ale nie tylko. W przypadku laptopów, jeżeli twoje dziecko już taki posiada, to warto sprawdzić listę dostępnych do niego akcesoriów: torby, myszki, słuchawek, głośników, stolika czy też podkładki chłodzącej

Telefon, czyli coś, co posiada już praktycznie każdy w swojej kieszeni czy też torebce. Nie wnikamy w metodykę wychowania i nie zmuszamy do kupowania. Oczywiście smartfon wydaje się być dobrym pomysłem dla starszych dzieci, jednak jeżeli zerkniemy na najmłodszych to tam sprawdzą się lepiej telefony w stylu zabawek interaktywnych.

 

Co do elektroniki kolejnym dobrym prezentem może okazać się inteligenty zegarek lub opaska. Jeżeli nasze dziecko posiada już smartfona, a nie odbiera telefonów czy też ma ciągle wyciszony telefon to smartwatch czy też smartband może rozwiązać ten problem. Poza łatwym dostępem do powiadomień urządzenia te mogą posłużyć jako zwykły zegarek, który wskazuje godzinę. Koniec ze zmartwieniem, że Twoje dziecko nie usłyszy telefonu, ponieważ mając takie urządzenie na ręce, dziecko będzie czuło i widziało, że ktoś dzwoni.

W przypadku smartwatchy wybór jest ogromny i ciężko zaproponować jeden, konkretny model z tańszych można polecić Xiaomi Watch Lite, a z droższych Samsung Galaxy Watch czy też Apple Watch. Co innego smartbandy tutaj według nas wybór jest prosty. Najczęściej kupowane są opaski Xiaomi Band, a te występują w różnych modelach Xiaomi Band 1,2,3,4,5,6 i od niedawna 7. Modele są ponumerowane od najstarszych do najnowszych. (Im nowszy tym posiada więcej funkcji i jest po prostu lepszy). 

 

Zabawki

Zabawki to bardzo popularny prezent, który od lat jest wręczany niemal każdemu młodszemu dziecku. Kto nigdy nie otrzymał w prezencie misia, lalki, samochodu, puzzli czy też innego rodzaju zabawki? W przypadku zabawek wybór jest ogromny tak samo jak zróżnicowanie dzieci. Mówi się, że ile ludzi to tyle pomysłów i jest to prawdą. Z dnia na dzień przybywa nowego rodzaju zabawek. Widzimy to na naszym magazynie, w którym znajdujemy coraz to więcej innowacyjnych i ciekawych produktów.

Kiedyś najmodniejszymi zabawkami, jakie wręczano dzieciom były lalki, klocki czy też puzzle, a dziś? Nie bez powodu zamieściliśmy elektronikę nad zabawkami, ponieważ to właśnie ją wręcza się najczęściej. Ewentualnie jakieś akcesoria z nimi powiązane. Mimo to uważamy, że fajnym wyborem może okazać się wręczenie dzieciom zabawek. Dobrym prezentem mogą być np. klocki. W naszej ofercie znaleźć można klocki dla najmłodszych, ale też takie które posiadają mniejsze elemetny. Dlaczego klocki są takim dobrym pomysłem? Ponieważ dziecko może zbudować z nich tak naprawdę co tylko zechce. Wszystko zależy od jego wyobraźni.


 

Poza klockami warto zainteresować się zabawkami tematycznymi w zależności od tego co lubi nasze dziecko, jeżeli np. dziecko ludzi Minecrafta to zakupić mu figurki czy też zabawki z tym powiązane i to samo jeżeli w przypadku innych gier czy bajek. Angry Birds, Kraina Lodu, Kung Fu Panda, Pokemon czy może inne tytuły. Różnego rodzaju zabawki znajdziecie pod tym linkiem.

Tak więc wybór prezentu nie musi być wcale taki straszny. Widzieliśmy już różne sytuacje, gdzie dziecko dostało według rodziców nietrafiony prezent, a okazało się, że dziecku prezent się spodobał i bawił się świetnie przy korzystaniu z niego. Wiadomo, że nie jest w przypadku najmłodszych tak, że liczy się gest, ponieważ oni chcą dostać coś, co im się spodoba, ale uwierzcie nam, że nasze dzieci nie raz jeszcze nas zaskoczą. 

Blog kategorie
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium