Jesienne porządki czas start!
Jesienne porządki czas start!

Jesień to idealny czas na właściwe uprzątnięcie przestrzeni wokół siebie. Utrzymanie odpowiedniej czystości w domu nie tylko poprawia jego wygląd, ale również pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Podobnie jak na wiosnę chcemy odświeżyć dom po zimie, tak na jesień przygotowujemy go na chłodniejsze miesiące. Generalne porządki mogą być świetnym zajęciem na spędzenie długich jesiennych wieczorów w domu.

 

Spis treści:

1. Porządek w domu to porządek w życiu

2. Ustal plan działania

3. Produkty do sprzątania

4. Podsumowanie

 

1. Porządek w domu to porządek w życiu

Czy działa to, jak za pomocą magicznej różdżki? Raczej nie. Jednakże porządek w mieszkaniu oznacza, że masz zdecydowanie więcej czasu i siły do uporządkowania innych rzeczy, na które być może wydawało Ci się, że nie masz czasu. Twoje życie przestaje się kręcić wokół walki z chaosem, a daje przestrzeń do rozwijania swoich pasji, dodatkowej edukacji czy poprawienia relacji z członkami rodziny.

Uporządkowana przestrzeń może przede wszystkim dać Ci bardzo dużo wolnego czasu. Jeżeli żyjesz w bałaganie, to ciągle czegoś szukasz, musisz coś przestawiać albo pozbierać. Porządek powoduje, że wszystko jest na swoim miejscu, przez co dokładnie wiesz co i gdzie się znajduje. Nie tracisz czasu na bezsensowne krzątanie się po domu.

Porządek pozwala odpocząć. Czyż nie jest przyjemniej usiąść z kubkiem gorącej herbaty w jesienne popołudnie w czystej przestrzeni wolnej od niepotrzebnych gratów? Zapewniamy Cię, że zdecydowanie tak! Co to za odpoczynek, kiedy myślisz o tym, ile naczyń masz w zlewie czy o tym, jak długo pranie schnie już na tej suszarce.

Kurz strasznie wysusza. Im bardziej wysprzątane mieszkanie, tym łatwiej Ci się oddycha, a Twoja skóra jest mniej podrażniona. Ponadto w czystej przestrzeni nie będzie Cię bolała głowa. Co ciekawe porządek wpływa na zmniejszenie stanu poddenerwowania. Jesteś mniej spięta/spięty, przez co mięśnie lepiej pracują. A Ty czujesz się bardziej zrelaksowany.

 

2. Ustal plan działania

W kwestii jesiennych porządków najlepiej rozpocząć od przygotowania porządnego harmonogramu sprzątania. W końcu opierają się one na tym, czym nie zaprzątamy sobie głowy na co dzień np. odkurzanie za meblami, mycie okien czy właściwa selekcja garderoby. Jesień to także dobry czas, by umyć sprzęty AGD – lodówkę, piekarnik i pralkę. Co więcej, przez otwarte latem okna do mieszkania wdarła się dość spora ilość kurzu, zatem należy wyprać firany/zasłony, wytrzepać dywany oraz odkurzyć i uprać kanapy i materace.

Na naszej liście warto także zadbać o uprzednie wysprzątanie balkonu bądź tarasu. Należy wyrzucić rośliny, które już przekwitły i zabezpieczyć te, którymi będziemy mogli się cieszyć za kilka miesięcy. Warto także osłonić przed zimowymi przymrozkami meble ogrodowe czy też inne dekoracje zewnętrzne.

Przykładowo:

W poniedziałek myję okna i piorę firany.

We wtorek wymieniam letnią garderobę na jesienną.

I tak dalej...

3. Produkty do sprzątania

Chcemy zaproponować Ci kilka produktów do sprzątania, które pomogą Ci w generalnych jesiennych porządkach.

 

 

 

4. Podsumowanie

Wbrew pozorom sprzątanie nie musi okazać się takie straszne, jak je malują. Uporządkowana przestrzeń to czysty umysł – gotowy na nowy sezon.

 

Blog kategorie
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium