Kiedy przestawiamy zegarki? Zmiana z czasu zimowego na letni 2022
Kiedy przestawiamy zegarki? Zmiana z czasu zimowego na letni 2022

Nie wiesz kiedy przestawiamy zegarki w 2022 roku? Dowiesz się z tego wpisu

Wiele osób zapomina o przestawianiu zegarków, ponieważ posiadamy urządzenia, które robią to automatycznie. Jednak co jeśli: w domu wiszą zegary, mamy zegarek na rękę i zegar w samochodzie nie ustawiają się automatycznie? Wtedy trzeba zrobić to ręcznie jak każdego roku. 

W tym roku zegarki należy przestawić 27 marca 2022 z godziny 2:00 na 3:00. Oznacza to, że powinniśmy dłużej widzieć słońce za dnia. Dzięki czemu powinniśmy mieć więcej energii za dnia, jednak w związku z przestawieniem zegarków o godzinę do przodu musimy liczyć się z tym iż tego dnia pośpimy trochę krócej.

 

Kiedy przestawiamy zegarki z powrotem o godzinę do tyłu?

Ponowna zmiana czasu na zimowy w 2022 roku nastąpi 30 października, gdzie zegarki należy cofnąć o godzinę do tyłu z godziny 3:00 na 2:00. Ta informacja jest świetną informacją dla osób, które lubią sobie pospać, ponieważ tej nocy pośpimy dłużej.

 

Dlaczego przestawiamy zegarki?

Zegarki przestawiamy ze względu na oszczędności prądu. Oszczędności prądu? Tak. Pomysł pojawił się jakieś kilkaset lat temu, a dokładniej w XVIII wieku zmianę czasu wymyślił Benjamin Franklin, jednak nie został on od razu zaimplementowany w życie. Wprowadzenie tego pomysłu miało miejsce w 1916 roku. Jako pierwsi zmianę czasu wprowadziło Cesarstwo Austro-Węgierskie.

Mamy 2022 rok i czy przestawianie zegarków dalej ma cel ekonomiczny? Nie do końca wiadomo czy przestawianie zegarków dalej ma sens. Nie mniej jednak problem przestawiania zegarków jest tematem ważnym dla europarlamentu i były już propozycje o tym, iż ostatnie zmiany czasu miały być w 2021 roku, jednak finalnie nie wiadomo co zdecydują rządzący. 

Blog kategorie
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium