Światowy Dzień bez Samochodu - Sprawdź co wybrać zamiast niego!
Światowy Dzień bez Samochodu - Sprawdź co wybrać zamiast niego!

Światowy Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu – międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22 września. Kończy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (Tydzień Mobilności). W tym wpisie doradzimy, co wybrać w zamian samochodu oraz pokażemy dodatki, których można użyć do alternatywnych środków transportu.

Dzień ten ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W wielu miastach, również na terenie Polski, kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Celem tego jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie ludzi do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze.

Zamiast samochodu warto (nie tylko tego dnia) wybrać inne środki transportu, które także bezpiecznie dowiozą lub "zaniosą" Cię na miejsce.

Polecane produkty:

1. Regulowana duża hulajnoga miejska URBAN

Ma nowoczesny sportowy design, ale jej najważniejszą zaletą jest jej wytrzymała konstrukcja i zwarta budowa, co daje możliwość szybkiej jazdy. Jest bardzo łatwo składana, dzięki czemu zajmuje mało miejsca i bez problemu zabierzesz ją ze sobą do biura, szkoły czy na uczelnię. 

2. Kijki do Nordic Walking

Marsz z kijkami angażuje mięśnie pośladków, podudzi i ud, a także ramiona, barki, klatkę piersiową i brzuch, co pozwala na dużo bardziej efektywne ćwiczenia niż marsz bez kijów. Nasz sprzęt przeznaczony jest do poruszania się w dowolnym terenie, bez względu na pogodę czy nawierzchnię. 

3. Blokada rowerowa na szyfr/kod

Umożliwia zabezpieczenie pojazdu przez przypięcie go do słupa, znaku, innego pojazdu. Łańcuch wykonany z ogniw, z rękawem chroniącym przed zarysowaniem. Zamykany na zamek szyfrowy 5-cyfrowy. 

4. Uniwersalna nakładka na siodełko rowerowe

Wypełniona jest specjalnym, miękkim i amortyzującym żelem. Przeznaczona do wszystkich typów rowerów, zarówno MTB (górskich), jak i tych do jazdy turystycznej czy rekreacyjnej.

Nakładka zapewnia dużo większy komfort jazdy, a specjalnie wyprofilowane kształty znacznie podnoszą wygodę.

5. Wygodne buty sportowe

Bezpieczne buty do pracy są przede wszystkim solidne, dobrze zabezpieczają stopę przed urazami i zapewniają stabilne i pewne oparcie. Jeżeli spędzasz wiele godzin w pracy, zapewne wiesz jak ważne jest dobrze dobrane obuwie. Jeśli jest to praca na budowie, w upale lub dusznych pomieszczeniach docenisz z pewnością komfort jaki dają przewiewne i bardzo lekkie buty, które nic nie tracą ze swojej podstawowej funkcji jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa Twoim stopom.

Ochronią je przed uderzeniem, zgnieceniem, przebiciem na ostrym gwoździu, czy upadkiem spowodowanym poślizgnięciem.

 

Blog kategorie
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium