Początek Wiosny - Kiedy zaczyna się Wiosna 2022?
Początek Wiosny - Wiosna 2022

Pierwszy dzień wiosny

Koniec zimy... mamy wiosnę. Tak dziś jest pierwszy dzień wiosny! Oczywiście kalendarzowy, bo co do astronomicznego dnia to on już był. Astronomiczny dzień wiosny z każdym dniem przesuwa się coraz bardziej do tyłu. Mamy podejrzenia, iż dzień ten za około 30 lat będzie prawdopodobnie 18.03. Nie mniej jednak data pierwszego dnia wiosny ustalona jest na 21.03.

 

Spis treści:

  1. Kiedy zaczyna się wiosna?
  2. Wiosenne porządki i jak je zaplanować
  3. Do kiedy trwa wiosna?
  4. Co kupić na wiosnę?
  5. Dlaczego wiosna jest tak ważna?
  6. Jakie rośliny kwitną wiosną?
  7. Pyłki kontra alergia
  8. Zmiana czasu w okresie wiosennym - nie zapomnij przestawić zegarka!

 

Kiedy zaczyna się wiosna?

W tym roku meteorologiczna wiosna przypada na 1 marca, a kończy się 31 maja. Nie mniej jednak kalendarzowa wiosna nie zaczyna się w ten sam dzień. Ponieważ kalendarzowa wiosna zaczyna się  jak co roku 21 marca, a ostatni dzień przypada na 21 czerwca. Meteorologiczna wiosna - to pojęcie powstało w celu możliwości (każdego roku) sporządzania opracowań meteorologicznych z danego okresu, niezależnie od warunków pogodowych. 

 

Wiosenne porządki i jak je zaplanować

Zima się skończyła i trzeba zabrać się za wiosenne porządki, które co niektórym osobom przysparzają masę problemów. Na szczęście mamy masę produktów, które mogą pomóc Wam w porządkach. Przygotowaliśmy dla was nawet specjalną kategorię, którą możecie znaleźć w menu. Znajdziecie tam masę produktów, które idealnie nadadzą się na początek wiosny. 

Wiosenne porządki rozpoczynają się wraz ze wzrostem temperatury oraz z wydłużeniem dnia co wpływa na naszą wewnętrzną motywację. Jest to idealny czas, aby wyjść z ciepłych łóżek czy też kocy i zabrać się za generalne porządki na swojej posesji oraz wewnątrz domu/mieszkania. Przez okna zaczyna pojawiać się coraz bardziej rażące światło, które okazuje nam mnóstwo kurzu, który należy posprzątać.

 

Porządki najlepiej zacząć od zaplanowania kolejności działania, bo w innym wypadku zagubimy się w działaniach porządkowych. Listę rzeczy do zrobienia można zapisać sobie np. w telefonie po to, abyśmy o niczym nie zapomnieli. Do listy warto również dopisać listę potrzebnych rzeczy po to, aby w razie braków dokupić potrzebne sprzęty. Planujemy jakie pomieszczenia sprzątamy najpierw, a następnie ustalamy kolejność sprzątania danego pomieszczenia. TU UWAGA! Ważne jest, aby zaczynać sprzątanie od góry i okien.

 

Do kiedy trwa wiosna?

Wiosna trwa do 21 Czerwca i wtedy zaczyna się lato. Okres wiosenny jest jednym z przejściowych pór roku. Tak jak podczas Jesieni pogoda zmienia się diametralnie tak tutaj pojawia się zdanie pochodzące z refrenu pewnej piosenki "Kwiecień, plecień, bo przeplata. Trochę zimy, trochę lata." Już ostatnie tygodnie pokazują, jak bardzo pogoda potrafi być zmienna. Ciekawi jesteśmy, jak to będzie w kwietniu.

 

Co kupić na wiosnę?

Co do zakupu sprzętu czy też narzędzi, które mogą się przydać w wiosennych porządkach jak i w użytku codziennym są to na pewno sprzęty zautomatyzowane. Roboty sprzątające czy też urządzenia wspierające sprzątanie mogą okazać się dobrym zakupem dla każdego. Taki sprzęt nie tyle, że pomoże nam w sprzątaniu, ale po prostu może zrobić to za nas. Dzięki czemu oszczędność czasu jest ogromna.

Roboty sprzątające jest to najczęściej używane pojęcie na odkurzacze automatyczne. - samo jeżdżące roboty sprzątające. Jest to najlepszy zakup, jaki można zrobić. Dzięki takiemu robotowi niemal nie będziemy musieli martwić się już odkurzaniem, a w przypadku droższych modeli nawet zmywaniem. Wiadomo, że nie są to urządzenia idealne i co dłuższy czas warto by wszystko posprzątać ręcznie, nie mniej jednak taki robot powinien znaleźć się w każdym domu. W przypadku zakupu robota sprzątającego należy zadbać o to, aby na podłodze nie znajdowały się przeszkody mogące zapobiec przejechaniu odkurzacza.

 

Roboty, które automatycznie myją okna lub też (nazwijmy to) wspomagacze mycia okien. Kolejne bardzo ciekawe rozwiązanie na oszczędność czasu. Pierwsze urządzenie może całkowicie za nas umyć szyby w oknach, a drugie skróci czas mycia okien o ponad połowę. Roboty automatyczne do mycia okien są to małe urządzenia, które jeżdżą po szybie, myjąc ją. Rozwiązanie to sprawia, że szyba stanie się czysta bez ręcznego mycia jej. Co do wspomagaczy - można zakupić uchwyt do mycia dwustronnie szyby. Działa on w taki sposób, że myjąc jedną stronę okna, myjemy też jej zewnętrzną część. Nie mniej jednak aktualnie najskuteczniejszym sprzętem do mycia okien są myjki do okien - zestaw myjki ze spreyem + ściągaczki do wody z odkurzaczem. Czyszczą one większość zabrudzeń i umycie okna zajmuje nimi najmniej czasu.

 

Do mycia fug, kafelek i kranów można zakupić myjkę parową, która może ułatwić pozbywanie się kamienia jak i czarnego osadu z różnych miejsc w kuchni jak i łazience. W przypadku myjek parowych nie należy wybierać tanich myjek, ponieważ te nie nadają się do użytku. Przed zakupem takiego urządzenia należy bezwzględnie sugerować się opiniami w sieci, ponieważ te wykażą nam czy dane urządzenie zdaje egzamin.

 

Dlaczego wiosna jest tak ważna?

Dla większości ludzi zima to okres kojarzony z zimnem, nieprzyjemnością i ogrzewaniem, a tylko dla części z plusami, jakie niesie. Jednak jeżeli chodzi o wiosnę jest to bardziej neutralny okres - okres przejściowy z zimy w lato. A co za tym idzie? Dni stają się coraz to dłuższe, a temperatura, na którą masa osób narzeka, rośnie. Niedługo można będzie zapomnieć o czapce, szaliku czy też kurtce i rękawiczkach.

Poza temperaturą i wydatkami świat nabierze koloru. Na dworze zacznie dominować kolor zielony. Nagle więcej osób będzie chodziło uśmiechniętych i w ciemnych okularach, aby chronić oczy przed słońcem. Kolejną kwestią będzie poranne wstawanie. Tak jak w zimie ludzie najchętniej zapadliby w sen zimowy niczym niedźwiedzie, jednak nie mają takiej możliwości i poranki zimą bywały ciężkie. Tego nie można powiedzieć o lecie, gdzie ludzie chętniej wstają z łóżka, ponieważ jest jaśniej i cieplej. 

 

 

Jakie rośliny kwitną wiosną?

Najbardziej rozpoznawalnymi kwiatami, które zapowiadają wiosnę, są przebiśniegi oraz krokusy. Krokusy są to kwiaty, które kwitną najwcześniej z drobnych gatunków. Typowe krokusy mają fioletowe odcienie. Jednak kwiaty te potrafią też występować w różnych kolorach. Przebiśniegi to kwiat, który raczej spotyka się w naszych lasach. Często ukazuje się on na śniegu i ogłasza on początek nowego sezonu. Jego kwiaty są bardzo podobne do białych dzwonków zbudowanych z trzech listków tworzących rurkę. Jednak i tu zdarzają się wyjątki, ponieważ czasem występują w innych odmianach, gdzie płatków kwiatu potrafi być znacznie więcej. Oczywiście gatunków kwiatów, które kwitną wiosną, jest znacznie więcej, jednak te wyżej wymienione są najbardziej rozpoznawalne i pojawiają się najszybciej.

Zmiana pory roku sprzyja również cenom w kwiaciarniach. Wraz ze zmianami temperatur hodowanie kwiatów staje się mniej kosztowne, a co za tym idzie większość kwiaciarni obniża ceny wraz z nadejśniem cieplejszych dni.

 

Pyłki kontra alergia

Niestety dla alergików okres wiosenny okazuje się być początkiem problemów. Tak jak między październikiem a grudniem są oni niemal wolni od alergii, to wiosna oznacza dla nich początek złego. Pierwsze pylenie roślin zacznie się jak co roku od leszczyny i olszy. Potrafią one pylić już w styczniu i lutym, jednak aktualnie panujące warunki bardzo mocno sprzyjają ich pyleniu. Kolejne będą brzoza i topola te pylą w okolicy marca i kwietnia, a zaraz po nich dąb. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pylenia roślin w 2022 roku, obserwuj nasz blog, ponieważ wpis na ten temat pojawi się już niedługo. 

 

Zmiana czasu w okresie wiosennym - nie zapomnij przestawić zegarka!

Tak jak w przypadku smartfonów jak i innych urządzeń podpiętych do internetu czas zmienia się automatycznie. Tak musimy pamiętać o zmianie czasu z zimowego na letni. Zmiana ta niedługo ma zostać zniesiona jednak póki co ciągle musimy pamiętać o niej co roku. Więcej na temat zmiany czasu dowiesz się z tego wpisu na naszym blogu. "Kiedy przestawiamy zegarki? Zmiana z czasu zimowego na letni 2022"

 

Blog kategorie
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium